Tribe Common - en to hu translation catalogue (460 entries)

en: Clear
hu: Kiürít

en: Event Aggregator adds massive import functionality to your calendar. Before you know it, you’ll be importing events from Meetup, Eventbrite, Google Calendar, iCalendar, and other URLs with ease. Schedule imports to run automatically behind-the-scenes or run them manually when you’re ready. Go ahead and import to your heart’s content—Event Aggregator hooks you up with a central dashboard in the admin to make managing your imports a breeze.
hu: Az Event Aggregator erőteljes importálási funkciókat ad a naptáradhoz. Segítségével könnyen importálhatsz eseményeket a Meetup-ról, a Facebook-ról, Google Naptárból, iCalendar-okból és már URL-ekből. Az importálás lehet időzített, ami a háttérben fut, vagy futtathatod manuálisan, amikor szeretnéd. Gyerünk, importáld a kedvenc eseményeidet - az Event Aggregator irányítópultja segítségével könnyen kezelheted az importjaidat.

en: Starting March 2019, %1$s will no longer work with versions prior to PHP 5.4. Currently your site is using PHP version %2$s. For best results, we recommend using PHP 5.6 or above.
hu: 2019. márciustól a(z) %1$s nem fog működni a PHP 5.4-nél régebbi verzióin. A weboldalon jelenleg PHP %2$s verzió fut. A legjobb eredmény érdekében javasolt a PHP 5.6 vagy újabb használata.

en: Starting March 2019, %1$s will no longer support versions prior to PHP 5.6. Your site is currently using PHP version %2$s which will no longer be supported by %1$s. For best results, we recommend using PHP 5.6 or above.
hu: 2019 márciustól a(z) %1$s nem fog működni a PHP 5.6-nél régebbi verzióin. A weboldalon jelenleg PHP %2$s verzió fut, amin nem fog futni a(z) %1$s. A legjobb eredmény érdekében javasoljuk a PHP 5.6 vagy újabb használatát.

en: Every %d Minutes
hu: %d percenként

en: Search our support help desk
hu: Keressél a helpdesken

en: Event Tickets Plus allows you to sell tickets to your events using WooCommerce, Easy Digital Downloads, or our built in Tribe Commerce tool. Add tickets to your posts and pages, or add %1$sThe Events Calendar%2$s and sell tickets from your event listings. Create custom registration forms, manage attendees, use custom capacity options, and more. Guest check in is easy with QR codes and our custom scanning app.
hu: Az Event Tickets Plus segítségével jegyeket árulhatsz az eseményeidre a WooCommerce, az Easy Digital Downloads vagy a beépített Tribe Commerce eszköz segítségével. Készíthetsz jegyeket blogbejegyzésekhez, oldalakhoz, vagy telepítsd a %1$s The Events Calendar%2$st és árulj jegyeket az eseményeidre. Hozz létre egyedi regisztrációs űrlapokat, kezeld a résztvevőket, használj egyedi készlet kezelést, és még sok minden más. A jegyekhez QR-kód is készül a résztvevők beléptetéshez, ami az egyedi jegyszkennelő applikációnkkal még könnyebb.

en: %s must not be empty
hu: A %s mező nem lehet üres

en: %s must be an email address.
hu: A %s mezőnek email címnek kell lennie.

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
hu: S&atilde;o Tom&eacute; és Pr&iacute;ncipe

en: Saint Helena
hu: Szent Ilona

en: Collectivity of Saint Martin
hu: Saint-Martin közössége

en: &Aring;land Islands
hu: &Aring;land Szigetek

en: Check out our %s for developers.
hu: Ebben segít a fejlesztőknek szánt %s. Nézd meg.

en: Want to dive deeper?
hu: Mélyebbre szeretnél ásni?

en: The following three fields accept the date format options available to the PHP %1$s function. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.
hu: A következő három mezőben a dátum formátumot lehet beállítani a PHP %1$s függvényének megfelelően. <a href="%2$s" target="_blank">Tanuld meg, hogyan készíthetsz saját dátumformátumot itt</a>.

en: A list of links to the term own, archive and parent REST URL
hu: A kifejezés saját, archív és szülő REST URL-jeinek listája

en: Clear Selection.
hu: Kiválasztás törlése.

en: Select all pages
hu: Minden oldal kiválasztása

en: All items on this page were selected.
hu: Az összes elem ki lett választva ezen az oldalon.

en: Accept user-submitted events on your site! With Community Events, you can accept public submissions or require account sign-on. Settings give you the options to save as a draft or publish automatically, enable categories and tags, and choose whether users can edit/manage their own events or simply submit. Best of all - setup is easy! Just activate, configure the options, and off you go.
hu: Vegyél fel felhasználók által beküldött eseményeket a weboldaladon! A Community Events-el felvehetsz publikus beküldéseket vagy kérhetsz előtte bejelentkezést. Beállíthatod, hogy a beküldött események vázlatként legyenek elmentve, vagy azonnal közzé legyenek téve, engedélyezheted a kategóriákat és címkéket, és kiválaszthatod, hogy a beküldők kezelhetik-e / szerkeszthetik-e a saját eseményeiket, vagy csak beküldhetik. A legjobb, hogy a beállítás egyszerű! Csak aktiváld, ellenőrizd a beállításokat és kész.

en: The "%s" source is invalid and cannot be reached on "%s" instance.
hu: A "%s" forrás érvénytelen és nem érhető el a "%s" hivatkozásban.

en: Empty data set for this dropdown
hu: Üres adathalmaz ehhez a lenyílóhoz

en: Missing data source for this dropdown
hu: Ehhez a lenyílóhoz hiányzik az adatforrás

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
hu: Nem lehet Kifejezést keresni taxonómia nélkül

en: Event Tickets provides a simple way for visitors to RSVP to your events. As a standalone plugin, it enables you to add RSVP functionality to posts or pages. When paired with The Events Calendar, you can add that same RSVP functionality directly to your event listings.
hu: Az Event Tickets lehetőséget ad a látogatóidnak, hogy regisztráljanak az eseményeidre. Különálló bővítményként a blogbejegyzéseidhez és az oldalakhoz adhatsz regisztrációs lehetőséget. A The Events Calendarral együtt használva az eseményeidhez adhatod hozzá ugyanezt a regisztrációs képességet.

en: Create an events calendar and manage it with ease. The Events Calendar plugin provides professional-level quality and features backed by a team you can trust.
hu: Készíts egy eseménynaptárt és kezeld egyszerűen. A The Events Calendar bővítmény profi minőséget és funkciókat kínál, és egy megbízható csapat áll mögötte.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
hu: A %1$s bővítményhez elérhető egy új verzió. %2$s

en: Update now to version %s.
hu: Frissítés a %s verzióra.

en: You can always check the status of your licenses by logging in to %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.
hu: Bármikor leellenőrizheted a licenszeid státuszát, ha %1$sbejelentkezel a fiókodba a theeventscalendar.com oldalon%2$s.

en: It looks like you're using %1$s, but the license key is invalid. Please download the latest version %2$sfrom your account%3$s. | It looks like you're using %1$s, but the license keys are invalid. Please download the latest versions %2$sfrom your account%3$s.
hu[0]: Úgy tűnik, hogy a(z) %1$s bővítményt használod, de a licensz kulcs érvénytelen. Töltsd le az legfrissebb verziót %2$sa fiókodból%3$s.
hu[1]: Úgy tűnik, hogy a(z) %1$s bővítményeket használod, de a licensz kulcsok érvénytelenek. Töltsd le az legfrissebb verziókat %2$sa fiókodból%3$s.

en: Please refresh the page and try your request again.
hu: Kérjük frissítse az oldalt és próbálja újra.

en: Take your image widgets to the next level with Image Widget Plus! We've taken the simple functionality of our basic Image Widget and amped it up with several popular feature requests - multiple image support, slideshow, lightbox, and random image - all backed by a full year of premium support.
hu: Emeld a következő szintre a kép widgeteket az Image Widget Plus-al! Fogtuk az általunk készített Image Widget bővítmény egyszerű funkcióit és felturbóztuk népszerű kérésekkel, mint pl. több kép támogatása, diavetítés, lightbox, véletlenszerű képválasztás, mindez egy év prémium támogatással.

en: The URL to the term archive page
hu: A kifejezés archívum oldal URL-je

en: The number of posts associated with the term
hu: A kifejezéshez kapcsolódó bejegyzések száma

en: The term parent term if any
hu: A kifejezés szülő kifejezése, ha van ilyen

en: The term description
hu: A kifejezés leírása

en: The taxonomy the term belongs to
hu: A taxonómia, amihez a kifejezés tartozik

en: The term slug
hu: A kifejezés keresőbarát URL-je

en: The term name
hu: A kifejezés neve

en: The WordPress term ID
hu: A WordPress kifejezés azonosító

en: The link to the image in the specified size on the site
hu: Hivatkozás a megadott méretű képhez a weboldalon

en: The image mime-type
hu: A kép mime-típusa

en: The image height in pixels in the specified size
hu: A kép magassága pixelben az adott méretben

en: The image width in pixels in the specified size
hu: A kép szélessége pixelben az adott méretben

en: The details about each size available for the image
hu: Részletek a képhez elérhető összes mérethez

en: The image natural height in pixels
hu: A kép eredeti magassában pixelben

en: The image natural width in pixels
hu: A kép eredeti szélessége pixelben

en: The image file extension
hu: A kép kiterjesztése

en: The image WordPress post ID
hu: A képhez tartozó WordPress bejegyzés azonosító

en: The URL to the full size version of the image
hu: Hivatkozás a kép teljes méretű változatához

en: The date seconds
hu: A dátum másodpercei

en: The date minutes
hu: A dátum percei

en: The date hour
hu: A dátum órája

en: The date day
hu: A dátum napja

en: The date month
hu: A dátum hónapja

en: The date year
hu: A dátum éve

en: A sorted array of all the numeric values for the cost
hu: A költség összes számértékének rendezett tömbje

en: The position of the currency symbol in the cost string
hu: A valuta szimbólum helyzete a költség karakterláncban

en: The cost currency symbol
hu: A költséghez tartozó valuta szimbólum

en: %1$sBuy a license%2$s for the Event Aggregator service to access additional import features.
hu: %1$sVásárolj egy licenszet%2$s az Event Aggregator szolgáltatáshoz további importálási funkciók eléréséhez.

en: %s must be a whole number.
hu: %s -nek egész számnak kell lennie.

en: Events Help
hu: Események segítség

en: Expired license. Consult your network administrator.
hu: Lejárt licensz. Lépj kapcsolatba a hálózati adminisztrátorral.

en: No license entered. Consult your network administrator.
hu: Nincs megadva licensz kulcs. Lépj kapcsolatba a hálózati adminisztrátorral.

en: A valid license has been entered by your network administrator.
hu: A hálózati adminisztrátor megadott egy érvényes licensz kulcsot.

en: Site License Key
hu: Az oldal licensz kulcsa

en: Check this box if you wish to override the network license key with your own
hu: Jelöld be ezt a négyzetet, ha a hálózati licensz kulcsot felül akarod írni a sajátoddal.

en: Override network license key
hu: Hálózati licensz kulcs felülírása

en: License Key Status:
hu: Licensz kulcs állapota:

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
hu: A naptár és eseményoldalak stílusának a megváltoztatásához használd a következő panelt a testreszabóban.

en: Unable to run Tribe Extensions. Your website host is running PHP 5.2 or older, and has likely disabled or misconfigured debug_backtrace(). You, or your website host, will need to upgrade PHP or properly configure debug_backtrace() for Tribe Extensions to work.
hu: A Tribe Extensions futtatása nem lehetséges. A szolgáltatód PHP 5.2-t vagy régebbi verziót futtat, és valószínűleg kikapcsolta vagy rosszul konfigurálta a debug_backtrace()-t. Neked vagy a szolgáltatódnak frissítenie kell a PHP-t vagy rendesen be kell állítania a debug_backtrace()-t a Tribe Extensions működéséhez.

en: Tutorial
hu: Bemutató

en: Installed
hu: Telepítve

en: Installed Add-Ons
hu: Telepített kiegészítők

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
hu:  és

en: Event Log
hu: Eseménynapló

en: The details of your calendar plugin and settings is often needed for you or our staff to help troubleshoot an issue. Please opt-in below to automatically share your system information with our support team. This will allow us to assist you faster if you post in our help desk.
hu: Sokszor szükség van a naptár bővítmény és a beállítások részleteire ahhoz, hogy munkatársaink segítséget tudjanak nyújtani egy hiba megtalálásában. Jelöld be az alábbi négyzetet a rendszer információk támogatói csapatunkkal való automatikus megosztásához. Ennek segítségével gyorsabban tudunk segítséget nyújtani ha írsz nekünk a help desken.

en: Buy This Add-On
hu: Bővítmény megvásárlása

en: Browse All Add-Ons
hu: Összes kiegészítő megtekintése

en: Events Add-Ons
hu: Esemény kiegészítők

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
hu: %1$s és %2$s

en: You have a license key for %1$s but the key is out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your license, or purchase a new one. | You have license keys for %1$s but your keys are out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your licenses, or purchase new ones.
hu[0]: A(z) %1$s bővítményhez rendelkezel licensz kulccsal, de már nem használható több helyen. %2$sLátogass el a The Events Calendar weboldalára%3$s a licenszeid kezeléséhez, frissítéséhez, vagy egy új licensz vásárlásához.
hu[1]: A(z) %1$s bővítményekhez rendelkezel licensz kulccsal, de azok már nem használhatóak több helyen. %2$sLátogass el a The Events Calendar weboldalára%3$s a licenszeid kezeléséhez, frissítéséhez, vagy egy új licensz vásárlásához.

en: There is an update available for %1$s but your license has expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your license.%3$s | Updates are available for %1$s but your license keys have expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your licenses.%3$s
hu[0]: A(z) %1$s bővítményhez elérhető egy frissítés, de a licenszed lejárt. %2$sLátogass el a The Events Calendar weboldalára a licenszed megújításához.%3$s
hu[1]: A(z) %1$s bővítményekhez elérhető frissítés, de a licenszeid lejártak. %2$sLátogass el a The Events Calendar weboldalára a licenszeid megújításához.%3$s

en: There is an update for %s. %sRenew your license%s to get access to bug fixes, security updates, and new features.
hu: A(z) %s bővítményhez elérhető egy frissítés. %sÚjítsd meg a licenszedet%s, hogy hozzáférj a hibajavításokhoz, biztonsági frissítésekhez és új funkciókhoz.

en: There is an update for %s. You'll need to %scheck your license%s to have access to updates, downloads, and support.
hu: A(z) %s bővítményhez elérhető egy frissítés. %sEllenőrizd a licenszedet%s, hogy hozzáférj a frissítésekhez, letöltésekhez, és támogatáshoz.

en: To begin using %1$s, please install and activate the latest version of %2$s.
hu: A(z) %1$s használatának megkezdéséhez telepítsd és aktívád a(z) %2$s legújabb verzióját.

en: Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to %1$sDashboard > Updates%2$s and click "Check Again".
hu: Egy frissítésre számítasz, de nem látod? Az oldaladon menj a %1$sVezérlőpult > Frissítések%2$s oldalra és kattints az "Ismételt ellenőrzés" gombra.

en: If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit %1$s to manage your installs or renew / upgrade your license.
hu: Ha egy piros üzenetet látsz arról, hogy lejárt a licenszed vagy már nem használható több helyen, látogass el a(z) %1$s oldalra a licenszeid kezeléséhez, megújításához vagy frissítéséhez.

en: Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.
hu: Minden fizetett kiegészítőnek saját egyedi licensz kulcsa van. Egyszerűen másold a kulcsot a megfelelő alábbi mezőbe és adj neki egy pillanatot az ellenőrzéshez. Akkor tudod, hogy sikerrel jártál, amikor megjelenik egy zöld érvényességi dátum egy "érvényes" üzenet kíséretében.

en: The license key you received when completing your purchase from %1$s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. %3$sFind your license keys at %2$s%4$s.
hu: A licensz kulcs, amit a %1$s oldalon végzett vásárlás után kaptál, lejáratig hozzáférést biztosít támogatáshoz és frissítésekhez. A kulcsot nem kell lent megadnod ahhoz, hogy a bővítmény működjön, de szükséges megadni az automatikus frissítésekhez. %3$sA licenszkulcsaidat megtalálod a %2$s oldalon%4$s.

en:  (opens in new window)
hu: (új ablakban nyílik meg)

en: C&ocirc;te d'Ivoire
hu: Elefántcsontpart

en: Unique System Info Key Generated
hu: Egyedi Rendszerinformáció kulcs létrehozva

en: Permission Error
hu: Engedélyezési hiba

en: Invalid Key
hu: Érvénytelen kulcs

en: Your system information will only be used by the Modern Tribe support team. All information is stored securely. We do not share this information with any third parties.
hu: A rendszer információdat csak a Modern Tribe támogatói csapata használja. Minden információ biztonságosan van tárolva. Ezt az információt nem osztjuk meg semmilyen harmadik féllel.

en: Yes, automatically share my system information with the Modern Tribe support team
hu: Igen, automatikusan megosztom a rendszerinformációmat a Modern Tribe támogatási csapatával

en: English
hu: Angol

en:  (opens in a new window)
hu: (új ablakban nyílik meg)

en: Renew Your License Now
hu: Licensz megújítása most

en: : Selected 1 row
hu: : 1 sor kiválasztva

en: : Selected %d rows
hu: : %d sor kiválasztva

en: Previous
hu: Előző

en: All
hu: Összes

en: No matching records found
hu: Nem található egyező rekord

en: (filtered from _MAX_ total entries)
hu: (összesen _MAX_ bejegyzésből szűrve)

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
hu: Bejegyzések 0-0-ig az összesen 0 bejegyzésből

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
hu: Bejegyzések _START_-_END_-ig az összesen _TOTAL_ bejegyzésből

en: No data available in table
hu: Nincs elérhető adat az adattáblában

en: Show _MENU_ entries
hu: Mutass _MENU_ bejegyzést

en: : activate to sort column descending
hu: : aktiváld az oszlop csökkenő sorrendben való rendezéséhez

en: : activate to sort column ascending
hu: : aktiváld az oszlop növekvő sorrendben való rendezéséhez

en: Press "Cmd + C" to copy
hu: "Cmd + C" a másoláshoz

en: System info copied
hu: Rendszerinformációk másolva

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: An Unknown error occurred
hu: Ismeretlen hiba történt

en: The Eventbrite Tickets add-on allows you to create & sell tickets through The Events Calendar using the power of %1$sEventbrite%2$s. Whether you’re creating your ticket on the WordPress dashboard or importing the details of an already-existing event from %1$sEventbrite.com%2$s, this add-on brings the power of the Eventbrite API to your calendar.
hu: Az Eventbrite Tickets kiegészítővel jegyeket hozhatsz létre és árulhatsz a The Events Calendaron keresztül az %1$sEventbrite%2$s erejét használva. Ez a bővítmény elhozza az Eventbrite API erejét a naptáradba, függetlenül attól, hogy a WordPress vezérlőpulton keresztül hozod-e létre a jegyet, vagy egy már létező eseményt importálsz az %1$sEventbrite.com%2$s oldalról.

[ctx: Names of required plugins for Community Tickets]
en: Event Tickets Plus and Community Events
hu: Event Tickets Plus és Community Events

en: Enable Community Events organizers to offer tickets to their events. You can set flexible payment and fee options. They can even check-in attendees to their events! All of this managed from the front-end of your site without ever needing to grant access to your admin
hu: Engedélyezd a Community Events szervezőknek, hogy jegyeket adjanak az eseményeikhez. Rugalmas fizetési és díjazási lehetőségek állnak rendelkezésre. Még beléptetési / jegyellenőrzési lehetőség is van az eseményekhez! Mindez a weboldal front-end részéről kezelhető anélkül, hogy hozzáférést kellene adni az adminisztrációs felülethez.

en: The Events Calendar PRO is a paid Add-On to our open source WordPress plugin %1$sThe Events Calendar%2$s. PRO offers a whole host of calendar features including recurring events, custom event attributes, saved venues and organizers, venue pages, advanced event admin and lots more.
hu: Az Events Calendar PRO egy fizetős kiegészítő a nyílt forráskódú %1$sThe Events Calendar%2$s WordPress bővítményhez. A PRO rengeteg funkcionalitást kínál, mint pl. ismétlődő események, egyedi esemény tulajdonságok, elmentett helyszínek és szervezők, dedikált helyszín oldalak, fejlett esemény adminisztráció és sok más.

en: It is awesome that your calendar is <em>THE PLACE</em> to get hooked up with prime choice ways to spend time. You have more events than Jabba the Hutt has rolls. Too bad visitors are hiring a personal assistant to go through all the choices. Ever wish you could just filter the calendar to only show events in walking distance, on a weekend, that are free? BOOM. Now you can. Introducing… the Filter Bar.
hu: Király, hogy a naptárad <em>A HELY</em>, ahol elsőosztályú időtöltési lehetőségek közül lehet válogatni. Több eseményed van, mint ahány ránca van Jabbának. Kár, hogy a látogatók személyi asszisztenseket vesznek fel, hogy átnézzék az összes lehetőséget. Szeretted volna valaha szűrni a naptáradat, hogy csak a séta távolságra lévő eseményeket mutassa, hétvégén, amik ingyenesek? Hát ITT VAN! Ismerd meg... a Filter Bar-t.

en: Rate %1$sEvent Tickets%2$s %3$s
hu: Értékeld az %1$sEvent Tickets%2$s %3$s-et

en: Rate %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s
hu: Értékeld a %1$sThe Events Calendar%2$s-t %3$s

en: Null logger (will log nothing)
hu: Null naplózó (nem fog semmit naplózni)

en: Download log
hu: Naplófájl letöltése

en: The selected log file is empty or has not been generated yet.
hu: A választott napló fájl üres vagy még nem lett létrehozva.

en: Method
hu: Metódus

en: Logging level
hu: Naplózási szint

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
hu: A(z) %s csak számokat, betűket, kötőjelet és alsó vonást tartalmazhat

en: Full debug (all events)
hu: Teljes hibakeresés (összes esemény)

en: Warnings and errors
hu: Figyelmeztetések és hibák

en: Only errors
hu: Csak hibák

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Cannot set %s as the current logging engine
hu: A(z) %s beállítása naplózó motornak nem lehetséges

en: Default (uses temporary files)
hu: Alapértelmezett (átmeneti fájlokat használ)

[ctx: log engines]
en: None currently available
hu: Jelenleg nincs elérhető

[ctx: log selector]
en: None currently available
hu: Jelenleg nincs elérhető

en: Recent Template Changes
hu: Legújabb sablon változások

en: Information about recent template changes and potentially impacted template overrides is provided below.
hu: Lent találhatóak információk a legújabb sablon változtatásokról és az esetlegesen érintett sablon felülírásokról.

en: No notable template changes detected.
hu: Nem észlelhetők jelentős sablonváltozások.

en: based on %s version
hu: A(z) %s verzió alapján

en: version data missing from override
hu: a sablon felülírásból hiányzik a verzió információ

en: Existing theme overrides that may need revision:
hu: Lehetséges felülvizsgálatot igénylő sablon felülírások:

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
hu: Az ebben a verzióban (%s) bevezetett vagy frissített sablonok:

en: No notable changes detected
hu: Nem észlelhetők jelentős változások

note: Description of the plugin/theme
en: An event settings framework for managing shared options
hu: Esemény beállítási keretrendszer a megosztott opciók kezeléséhez

en: Only license fields for %1$snetwork activated%2$s plugins will be listed on this screen.
hu: Csak a %1$shálózatban aktivált%2$s bővítmények licensz mezői jelennek meg ezen a képernyőn.

en: Read more about our support policy
hu: Olvass többet a támogatási irányelveinkről

en: %s. There are very few issues we haven’t seen and it’s likely another user has already asked your question and gotten an answer from our support staff. While posting to the help desk is open only to paid customers, they are open for anyone to search and review.
hu: %s. Kevés olyan kérdés van, amit még nem láttunk, és valószínűleg egy másik felhasználó már megkérdezte a kérdést, és választ kapott a támogató személyzettől. Míg az ügyfélszolgálathoz való kérdés küldés csak a fizetős ügyfelek számára nyitott, mindenki számára nyitva áll a keresés.

en: Test for a theme or plugin conflict
hu: Sablon- vagy bővítmény-konfliktus tesztelése

en: %s. Testing for an existing conflict is the best start for in-depth troubleshooting. We will often ask you to follow these steps when opening a new thread, so doing this ahead of time will be super helpful.
hu: %s. Egy meglévő konfliktus kitesztelése a legjobb kezdet a hibaelhárításhoz. Gyakran fogjuk kérni, hogy kövesd ezeket a lépéseket, amikor új topicot nyitsz. Hasznos, ha ezt mindjárt az elején megteszed.

en: Check our Knowledgebase
hu: Tekintse meg a tudásbázisunkat

en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
hu: %s. Az összes gyakori (és kevésbé gyakori) kérdés és válasz, amelyekkel találkozunk, itt található. Gyakran ez a leggyorsabb út a válasz megtalálásához.

en: While the resources above help solve a majority of the issues we see, there are times you might be looking for extra support. If you need assistance using our plugins and would like us to take a look, please follow these steps:
hu: Bár a fenti források segítenek megoldani a problémák többségét, időnként lehet, hogy extra támogatást keresel. Ha segítségre van szükséged a bővítmények használatával kapcsolatban, és szeretnéd, hogy megnézzük, kövesd az alábbi lépéseket:

en: Getting More Help
hu: További segítség kérése

en: list of available functions
hu: elérhető funkciók listája

en: Knowledgebase
hu: Tudásbázis

en: Our website’s %s is a great place to find tips and tricks for using and customizing our plugins.
hu: A honlapunkon lévő %s egy remek hely, ahol a bővítményeink használatához és testreszabásához találsz tippeket és trükköket.

en: Getting Support
hu: Hol találsz segítséget

en: Thank you for using %s! All of us at Modern Tribe sincerely appreciate your support and we’re excited to see you using our plugins.
hu: Köszönjük, hogy a(z) %s bővítményt használod! Mi a Modern Tribe-nál mindannyian őszintén értékeljük a támogatásodat és örömmel látjuk, hogy a bővítményeinket használod.

en: Optimize your site's event listings with %1$sThe Events Calendar%2$s, our free calendar plugin. Looking for additional functionality including recurring events, user-submission, advanced ticket sales and more? Check out our %3$spremium add-ons%4$s.
hu: Optimalizáld az oldalad eseménylistáját a %1$sThe Events Calendar%2$sral, az ingyenes naptár bővítményünkkel. További funkciókat keresel, mint pl. ismétlődő események, felhasználói beküldések, fejlett jegyértékesítés? Nézd meg a %3$sprémium kiegészítőinket%4$s.

en: Thank you for using Event Tickets! All of us at Modern Tribe sincerely appreciate your support and we're excited to see you using our plugins. Check out our handy %1$sNew User Primer%2$s to get started.
hu: Köszönjük, hogy az Event Tickets bővítményt használod! Mi a Modern Tribe-nál mindannyian őszintén értékeljük a támogatásodat és örömmel látjuk, hogy a bővítményeinket használod. Kezdetnek olvasd el a praktikus %1$sKezdő lépések új felhasználóknak%2$s cikket.

en: %s must be a positive number or percent.
hu: %s-nek pozitív számnak vagy százaléknak kell lennie.

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
hu: Köszönjük, hogy érvényes kulcsot adott meg. A megadott kulcs lejárata: %s

en: Visit the Add-on Page
hu: Látogasson el a bővítmények oldalra

en: Plugin Inactive
hu: Bővítmény kikapcsolva

en: Plugin Active
hu: Bővítmény bekapcsolva

en: Rating:
hu: Értékelés:

en: Active Users:
hu: Aktív felhasználók:

en: Install Plugin
hu: Bővítmény telepítése

en: Install %s
hu: %s telepítése

en: Upgrade Plugin
hu: Bővítmény frissítése

en: Activate Plugin
hu: Bővítmény bekapcsolása

en: Activate %s
hu: %s aktiválása

en:  and
hu:  és

en: Turbo charge your posts admin for any custom post type with sortable filters and columns, and auto-registration of metaboxes.
hu: Turbózd fel bármelyik bejegyzés típus admin oldalát rendezhető szűrőkkel és oszlopokkal, és metabxok automatikus regisztrációjával.

en: Events Tickets is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily sell tickets for your events.
hu: Az Event Tickets egy gondosan kidolgozott, bővíthető plugin, aminek segítségével könnyen adhatsz el jegyeket az eseményeidre.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
hu: A The Events Calendar egy gondosan kidolgozott, bővíthető plugin, aminek segítségével könnyen közzéteheted az eseményeidet.

en: Save Changes
hu: Módosítások mentése

en: %1$s Using our plugins in a multisite network? %2$s Please note that your license key will be applied to the entire network, not just this site.
hu: %1$sHálózati környezetben használod a bővítményeinket?%2$s A licensz kulcsod az egész hálózatra érvényes, nem csak erre az oldalra.

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
hu: A felülírási szabályokat ki lettek tisztítva az oldal betöltésekor. Valószínűleg egy bővítményben vagy sablonban felülírási szabály törlés történik.

en: unknown date
hu: ismeretlen dátum

en: Return to WordPress Updates
hu: Vissza a Wordpress frissítésekhez

en: Go to WordPress Updates page
hu: Ugrás a WordPress frissítések oldalra

en: Return to Plugins page
hu: Vissza a bővítmények oldalra

en: Go to plugins page
hu: Tovább a bővítményekhez

en: Free
hu: Ingyenes

en: Hide the following settings tabs on every site:
hu: A következő beállítások elrejtése minden oldalon:

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
hu: Itt a Modern Tribe The Events Calendar bővítmény összes hálózati beállítása módosítható.

en: Network Settings
hu: Hálózati beállítások

en: News and Tutorials
hu: Hírek és segédletek

en: Premium Add-Ons
hu: Prémium kiegészítők

en: Requires:
hu: Szükséges:

en: Latest Version:
hu: Legújabb verzió:

en: More...
hu: Tovább...

en: You are up to date!
hu: Naprakész vagy!

en: You need to upgrade!
hu: Frissítés szükséges!

en: Debug Bar Plugin
hu: Debug Bar bővítmény

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
hu: Engedélyezd ezt a beállítást, hogy a hibakeresési információk naplózásra kerüljenek. Alapértelmezés szerint ez a szerver PHP hibanaplójába kerül. Ha a naplóüzeneteket a böngészőben szeretnéd megtekinteni, javasoljuk, hogy telepítsd a %s-t, és tekintsd meg a "Tribe" fület a hibakeresési kimeneten.

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Show The Events Calendar link
hu: A The Events Calendar link megjelenítése

en: See an example of the link
hu: Nézz meg egy példát a linkre

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
hu: Arra gondolsz, hogy "Hú, ez a bővítmény csodálatos! Köszönetet kéne mondanom Modern Tribe-nak a kemény munkáért." A legnagyobb köszönet, amit kérhetünk, az az elismerés. Adj hozzá egy kis szöveges linket a naptárad aljához, mely a The Events Calendar projekt honlapjára mutat.

en: We hope our plugin is helping you out.
hu: Reméljük, hogy a bővítmény segítségedre lesz.

en: Check out the available add-ons
hu: Nézd meg a rendelkezésre álló kiegészítőket

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
hu: További funkciókat, például ismétlődő eseményeket, egyéni mezőket, közösségi eseményeket, jegyeladási lehetőséget keresel?

en: Select the date format to use in datepickers
hu: A dátumválasztóknál használt dátum formátum kiválasztása.

en: Datepicker Date Format
hu: Dátumválasztó formátuma

en: Date Format Settings
hu: Dátum formátum beállítások

en: View
hu: Megtekintés

en: Community Events
hu: Közösségi események

en: West Virginia
hu: Nyugat-Virginia

en: South Dakota
hu: Dél-Dakota

en: South Carolina
hu: Dél-Karolina

en: North Dakota
hu: Észak-Dakota

en: North Carolina
hu: Észak-Karolina

en: New Mexico
hu: Új-Mexikó

en: Hawaii
hu: Havaii

en: District of Columbia
hu: Columbia kerület

en: California
hu: Kalifornia

en: Alaska
hu: Alaszka

en: Yemen
hu: Jemen

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: Wallis and Futuna Islands
hu: Wallis- és Futuna-szigetek

en: Virgin Islands (U.S.)
hu: Virgin-szigetek (USA)

en: Virgin Islands (British)
hu: Virgin-szigetek (Brit)

en: Viet Nam
hu: Vietnam

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: United States Minor Outlying Islands
hu: Az Egyesült Államok külbirtokai

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emírségek

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks- és Caicos-szigetek

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turkey
hu: Törökország

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tonga
hu: Tongai Királyság

en: Tokelau
hu: Tokelau-szigetek

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Tanzania, United Republic of
hu: Tanzániai Egyesült Köztársaság

en: Tajikistan
hu: Tádzsikisztán

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Syrian Arab Republic
hu: Szíriai Arab Köztársaság

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Sweden
hu: Svédország

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
hu: Svalbard- és Jan Mayen-szigetek

en: Suriname
hu: Suriname Köztársaság

en: Sudan
hu: Szudán

en: Saint Pierre and Miquelon
hu: Saint-Pierre és Miquelon

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: Spain
hu: Spanyolország

en: South Georgia, South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és Déli-Sandwich-szigetek

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Somalia
hu: Szomália

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Slovakia (Slovak Republic)
hu: Szlovákia

en: Singapore
hu: Szingapúr

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Saudi Arabia
hu: Szaúd-Arábia

en: San Marino
hu: San Marino Köztársaság

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saint Vincent and The Grenadines
hu: Saint Vincent és a Grenadine-szigetek

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitts és Nevis

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Russian Federation
hu: Orosz Föderáció

en: Romania
hu: Románia

en: Reunion
hu: Réunion

en: Qatar
hu: Katar

en: Portugal
hu: Portugália

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Pitcairn
hu: Pitcairn-szigetek

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Oman
hu: Omán

en: Norway
hu: Norvégia

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Nepal
hu: Nepál

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Monaco
hu: Monakó

en: Moldova, Republic of
hu: Moldáviai Köztársaság

en: Micronesia, Federated States of
hu: Mikronéziai Szövetségi Államok

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Mauritius
hu: Mauríciusz

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Macau
hu: Makaó

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Libya
hu: Líbia

en: Liberia
hu: Libéria

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Latvia
hu: Lettország

en: Lao People's Democratic Republic
hu: Laosz

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Korea, Republic of
hu: Koreai Köztársaság

en: Korea, Democratic People's Republic of
hu: Koreai Demokratikus Népköztársaság

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Japan
hu: Japán

en: Italy
hu: Olaszország

en: Israel
hu: Izrael

en: Ireland
hu: Írország

en: Iraq
hu: Irak

en: Iran, Islamic Republic of
hu: Iráni Iszlám Köztársaság

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Iceland
hu: Izland

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Hong Kong
hu: Hongkong

en: Honduras
hu: Hondurasz

en: Holy See (Vatican City State)
hu: Apostoli Szentszék (Vatikáni Városállam)

en: Heard and McDonald Islands
hu: Heard és McDonald-szigetek

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Greenland
hu: Grönland

en: Greece
hu: Görögország

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Ghana
hu: Ghána

en: Germany
hu: Németország

en: Georgia
hu: Grúzia

en: French Southern Territories
hu: Francia Déli Területek

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: France
hu: Franciaország

en: Finland
hu: Finnország

en: Fiji
hu: Fidzsi-szigetek

en: Faroe Islands
hu: Feröer szigetek

en: Falkland Islands (Malvinas)
hu: Falkland-szigetek

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Estonia
hu: Észtország

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői-Guinea

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: East Timor
hu: Kelet-Timor

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: Dominica
hu: Dominika

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Denmark
hu: Dánia

en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Cuba
hu: Kuba

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
hu: Horvátország:

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Congo, Democratic Republic of the
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Congo
hu: Kongó

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Kókusz- (Keeling-)szigetek

en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

en: China
hu: Kína

en: Chad
hu: Csád

en: Central African Republic
hu: Közép-afrikai Köztársaság

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki-szigetek

en: Canada
hu: Kanada

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Brunei Darussalam
hu: Brunei

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni Terület

en: Brazil
hu: Brazília

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Bahamas
hu: Bahama-szigetek

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Austria
hu: Ausztria

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Armenia
hu: Örményország

en: Argentina
hu: Argentína

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Antarctica
hu: Antarktika

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Algeria
hu: Algéria

en: Albania
hu: Albánia

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Select a Country:
hu: Válassz országot:

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
hu: Egy ország soronként a következő formában: <br> US, Egyesült Államok <br> UK, Egyesült Királyság.

en: %s must be a phone number.
hu: %s csak telefonszám lehet.

en: %s must consist of 5 numbers.
hu: %s 5 számot kell, hogy tartalmazzon.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
hu: %s csak betűket, szóközöket, aposztrofokat és kötőjeleket tartalmazhat.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
hu: %s csak betűket, számokat, kötőjeleket, aposztrofokat és szóközöket tartalmazhat.

en: %s must be a number between 0 and 21.
hu: %s értéke csak 0 és 21 közötti szám lehet.

en: %s must be a number or percentage.
hu: %s csak szám vagy százalék lehet.

en: %s cannot be a duplicate
hu: %s nem lehet duplikált

en: %s cannot be the same as %s.
hu: %s nem lehet ugyan az, mint %s

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
hu: Az összehasonlítás érvényesítése sikertelen volt, mert nem lett megadva összehasonlítási érték erre a mezőre: %s

en: %s must have a value that's part of its options.
hu: %s csak olyan értéket vehet fel, amit a lehetőségei tartamaznak.

en: %s must be a valid absolute URL.
hu: %s csak érvényes URL lehet.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
hu: %s csak érvényes előtag lehet: szám, betű, kötőjel, alávonás.

en: %s must be a positive number.
hu: %s csak pozitív szám lehet.

en: %s must contain numbers, letters and dots only
hu: %s csak számokat, betűket és pontokat tartalmazhat

en: %s must contain numbers and letters only
hu: %s csak számokat és betűket tartalmazhat.

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
hu: ezzel:

en: Non-existant field validation function passed
hu: Nemlétező mező érvényesítés

en: Field ID:
hu: Mező ID:

en: Invalid or incomplete field passed
hu: Érvénytelen vagy hiányos mező lett átadva

en: Unknown or not set
hu: Ismeretlen vagy nincs beállítva

en: System Information
hu: Rendszerinformáció

en: There are no fields setup for this tab yet.
hu: Erre a lapra még nincsenek mezők beállítva.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
hu[0]: A fenti beállítást nem sikerült menteni. A többi beállítás mentése sikeresen megtörtént.
hu[1]: A fenti beállításokat nem sikerült menteni. A többi beállítás mentése sikeresen megtörtént.

en: None of your settings were saved. Please try again.
hu: A beállítások mentése nem sikerült. Kérjük, próbáld újra.

en: Your form had the following errors:
hu: Az űrlap a következő hibákat tartalmazza:

en: The request wasn't sent from this tab.
hu: A kérés nem lett elküldve erről a lapról.

en: The request was sent insecurely.
hu: A kérés nem biztonságosan lett elküldve.

en: You don't have permission to do that.
hu: Ehhez nincs jogosultságod.

en: You've requested a non-existent tab.
hu: Az általad kért lap nem létezik.

en: %s Settings
hu: %s beállítások

en: Events Settings
hu: Események beállításai

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
hu: Hmmm... Valami nincs rendben az érvényesítővel. Kérjük, fordulj a %stámogatói csapathoz%s.

en: Valid Key! Expires on %s
hu: Érvényes kulcs! Lejár ekkor: %s

en: Sorry, key validation server is not available.
hu: Sajnáljuk, de a kulcs érvényességét ellenőrző kiszolgáló nem elérhető.

en: License key(s) updated.
hu: Licensz kulcs(ok) frissítve.

en: A valid license key is required for support and updates
hu: Egy érvényes licensz szükséges a támogatáshoz és frissítésekhez

en: License Key
hu: Licensz kulcs

en: Search:
hu: Keresés:

en: Settings
hu: Beállítások

en: Network
hu: Hálózat

en: Done
hu: Kész

en: Today
hu: Ma

en: Prev
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Help
hu: Súgó

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Licenses
hu: Licenszek

en: Events
hu: Események

en: Settings saved.
hu: Beállítások elmentve.

en: General
hu: Általános

en: No select options specified
hu: Nincs megadva választási lehetőség

en: No checkbox options specified
hu: Nincs megadva jelölőnégyzet lehetőség

en: No radio options specified
hu: Nincs megadva rádió gomb lehetőség

en: Invalid field type specified
hu: Érvénytelen mező típus lett megadva

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
hu: Ez a naptár a The Events Calendar bővítménnyel készült.

en: Event Add-Ons
hu: Esemény kiegészítők

en: United States
hu: Egyesült Államok
